Tilbage

 

TROLDE CUP 2006

Shin Go Ryu Næstved afholdt Lørdag den 25. Februar Trolde cup 2006.
Der blev kæmpet i individuel Kata og kumite.
Der var tilmeldt  ialt 164 deltager fra 13 forskellige klubber, og da der kun var dommere til 3 kampområder skulle tiden ikke spildes.

I katakampene var der bedømmelse med 3 flagdommere, kumitekampene blev dømt med hoved dommer og spejldommer.
Finalerne i kumite blev alle kæmpet på er område og bedømt med hoveddommer og 2 flagdommere

 Shin Go Ryu karate Næstved, takker alle for en god dag og håber at der til næste år, igen vil være deltagere til en ny  Trolde Cup.

Gruppe Guld Sølv Bronze  
KATA Drenge B1 8-9 år Stefan Tunic
Shin Go Ryu Næstved
Emil Waldorf
Shin Go Ryu Næstved
Daniel Moos
Gensei Ryu Danmark
KATA Piger B1 8-9 år Frida Posborg
Sakskøbing karateklub
Cecilie Jensen
Nykøbing F. Karatecenter
Louise
Sakskøbing karateklub
KATA Piger B2 10-12 år Malene Krtistensen Nykøbing F. Karatecenter Emilie Larsen Nykøbing F. Karatecenter Maria Hanson Nykøbing F. Karatecenter
KATA Drenge B2 10-12 år Luca Huelle Nykøbing F. Karatecenter Bertil Cortes Itosu-Kai Karate Dragør Martin Hanseon Nykøbing F. Karatecenter
KATA Piger B3 13-14 år Camilla Ringsing Nykøbing F. karate Antonia Huelle Nykøbing F. karate Anna Wulf Nykøbing F. karate
KATA Drenge B3 13-14 år Andreas Millarch Nykøbing F. karate Dmitro Karauch Nykøbing F. karate Alexander Karauch Nykøbing F. karate
KATA Piger Junior 
15-17 år
Louise Michelsen Nykøbing F. karate Tanja Midtgaard Itosu-Kai Karate Dragør Ann-Katrine Kristensen Nykøbing F. karate
KATA Drenge Junior 
15-17 år
Hjalte Bach Nykøbing F. karate Mathias Skov Gensei Ryu Danmark Victor Cordes Itosu-Kai Karate Dragør
KATA Kvinder Senior Maria S. Andersen Nykøbing F. karate Nina Otten Musashi Anette Nielsen Nykøbing F. karate
KATA Mænd Senior Alexander Egeberg Nykøbing F. karate Martin Møller Gensei Ryu Danmark Robert Rivero Gensei Ryu Danmark
Gruppe Guld Sølv Bronze Bornze  
Kumite Piger B2 8-12 år -40 kg Amany El-Habet Kentokukai Ihan Haydar Yo In Kan kampkunst center Nana Brøndel Kentokukai Maria Elisa Curvelo Musashi
Kumite Drenge B2 10-12år -40 kg Kris Hoffmann Gensei Ryu Danmark Martin Hanson Itosu-Kai Karate Dragør Kenni Kestenholz 
Yo In Kan kampkunst center
Mads Sørensen Itosu-Kai Karate Dragør
Kumite Piger B2 8-12 år +40 kg Marian Hanson Nykøbing F. karate Anneh El-Habet Kentokukai    
Kumite Drenge B2 10-12år -45 kg Andreas Bjerum Gensei Ryu Danmark Philip Folmann Gensei Ryu Danmark Jonas Jørgensen Nykøbing F. karate Frederik Grony Sakskøbing karateklub
Kumite Drenge B2 10-12år +45 kg Daniel Frandsen Nykøbing F. karate Anders Wenzel Nykøbing F. karate ELLER VAR DET MODSAT ??
Kumite Piger B3 13-14 år Sarah Geerthser Nykøbing F. karate Chatarina Friis Nykøbing F. karate Jackie Lee Gensei Ryu Danmark  
Kumite Drenge B3 13-14år 
-50 kg
Fadi Ahmad Yo In Kan kampkunst center Dan Kofod Hansen 
Seiki Karate Do Kai
Omar Haydar Yo In Kan kampkunst center Karl Emil Beck Genbokai Karate Do
Kumite Drenge B3 13-14år 
+50 kg
Alexander Karauch Nykøbing F. karate Anders Melcke Sakskøbing karateklub Dmitro Karauch Nykøbing F. karate Pardeep Singh Genbokai Karate Do
Kumite Piger Junior 15-17 år
Louise Michelsen Nykøbing F. karate Yukiko Kodaka 
Tokai karateklub
Christina Olsen Nykøbing F. karate Stine Hinsby Nykøbing F. karate
Kumite Drenge Junior
15-17 år
-65 kg
Lau S. Jørgensen Nykøbing F. karate Mitsohito Watashi Tokai karateklub Jack Nielsen Shin Go Ryu Nakskov Loui Svendsen Møns Karateklub
Kumite Drenge Junior
15-17 år
-65 kg
Magnus Andersen Nykøbing F. karate Hiromasa Tokai karateklub Martin Håkansson Kentokukai Mahmoud Tawfieg Nykøbing F. karate
Kumite Kvinder Mia Carlsen Itosu-Kai Karate Dragør Ann Prevost Itosu-Kai Karate Dragør    
Kumite Mænd -75 kg Sauef Al-Faour Shin Go Ryu Næstved Hanning Helkærn Musashi Martin Møller Gensei Ryu Danmark Christopher D. Mercado Musashi
Kumite Mænd -80 kg Nikolaj Nielsen 
Yo In Kan kampkunst center
Amor Skrabo Gensei Ryu Danmark Daniel Rasmussen Gensei Ryu Danmark Diho Sakskøbing karateklub
Kumite Mænd +80 kg Martin Olsen Musashi Christian D. Kock
Musashi
Tue Trolle Jensen Yo In Kan kampkunst center