Tilbage



 

Stilartsmesterskab 2013
Kata og kumite

 

Det var med stor glæde og tilfredshed at vi kunne afholde Shin Go Ryu´s første stilartsmesterskab.-

Der vil blive konkurreret både i kata og kumite.

Der er ialt tilmeldt 58 kæmpere fra Næstved, Hørsholm og Nakskov.
Der har desværre ikke været tilmeldinger nok til at gennemføre "Kumite Markeringskamp", så den blev aflyst.

Med venlig hilsen
Shin Go Ryu Næstved

Kata Piger 9-12 år Navn Klub
Guld Freja Olsen NÆS
Sølv Jasmin Jørgensen NAK
Bronze Laura Hasløv HØR
Bronze Maja Bormann NAK
Kata Piger 13 år Navn Klub  
Guld Sara Omeragic NAK
Sølv Malou Højgrav-Huus NAK
Bronze Frederikke Eberhardt Kristensen HØR
Bronze Rebekka Stenfeldt HØR
Kata Piger 15-17 år Navn Klub
Guld Christina Kongsted Larsen NÆS
Sølv Agata Odzienkowska NÆS
Bronze Sofie Tornøe NÆS
Kata Drenge 9-12 år Navn Klub
Guld Philip Nordfang NÆS
Sølv Christian Høyer NÆS
Bronze Mickey Duvier Eliasen NAK
Bronze Jebilsan Ranjan NAK
Kata Drenge 13-14 år Navn Klub
Guld Patrick Hein NÆS
Sølv Kevin Antonsen NÆS
Bronze Andreas Christian Illum NÆS
Bronze Mads Jørgensen NÆS
Kata Drenge 15-16 år Navn Klub
Guld Benjamin Folkman Rasmussen NAK
Sølv Frederik Rasmussen Salun NÆS
Bronze Ivan Kristiansen NÆS
Kata Kvinder Navn Klub
Guld Katharina Nellemann NAK
Sølv Barbara Esbjørn HØR
Bronze Friede Ninet Petersen NÆS
Bronze Yaojia Lin NÆS
Kata Mænd Navn Klub
Guld Michael Hallgren NÆS
Sølv Frants Moraitis NÆS
Bronze Milan Hasimovic NAK
Bronze Andreas Strauss NAK
Kata DAN M/K Navn Klub
Guld  Kenneth Jørgensen NÆS
Sølv Per Christensen NÆS
Bronze Jørn Lund Pedersen HØR
Bronze Michael Krogh-Schlichter


 

HØR
Kumite Piger Åben Navn Klub
Guld Lisa Walther Holm HØR
Sølv Sarah Victoria Gratløv HØR
Kumite Drenge 10-12 år Navn Klub
Guld Collins Anthonys George NAK
Sølv Jebilsan Ranjan NAK
Bronze Philip Nordfang NÆS
Kumite Drenge 13-16 år -60 kg. Navn Klub
Guld Nicolai Blom HØR
Sølv Morten Ahrengot HØR
Bronze Carl Weinreich Holm HØR
Bronze Patrick Hein NÆS
Kumite Drenge 13-16 år +60 kg Navn Klub
Guld Valdemar Juel HØR
Sølv Frederik Rasmussen Salun NÆS
Bronze Andreas Christian Illum NÆS
Bronze Mads Jørgensen NÆS
Kumite Mænd +80 kg Navn Klub
Guld Michael Hallgren NÆS
Sølv Michael Gausby NÆS
Bronze Anders Esbjørn HØR
Bronze Dan Jannerup
 
NÆS