Tilbage

Shin Go Ryu Cup 2014

NÆSTVED HALLEN 10-5-2014   

Shin Go Ryu Næstved vil gerne sige tak til alle deltagere, dommere, coache, oficials og tilskuere,

ved årets Shin Go Ryu Cup.

Resultaterne af dagens kampe ses i nedenstående skema.

En speciel tak til Kaiten som officiel sponsor.

www.KAITEN.info / www.kamikaze.de / www.Facebook.com/KAITEN.Karategi

Plac  
  Piger B -45 kg
1 Freja B. Olsen  Shin Go Ryu Nakskov
2 Sara Omeragic Shin Go Ryu Nakskov
3 Nicoline Dahl Nykøbing Sjælland Kyokushin-kan
  Piger B +45 kg
1 Frederikke Eberhardt Kristensen Shin-Go-Ryu Hørsholm
 
2 Christina Kongsted Larsen  Shin Go Ryu Næstved
3 Atiga Patel Farum Kyokushin Karate
  Piger A Åben
1 Line Hybholt  Nykøbing Sjælland Kyokushin-kan
2 Emma Godlman Viborg kampsport
3    
  Drenge B -55 kg
1 Tobias Skov

 
Viborg kampsport
2 Mathias Parker BS Karate
3 Jebilsan Ranjan Shin Go Ryu Nakskov
  Drenge B +55 kg
1 Andreas Rosenberg Wøbbe   Shin Go Ryu Næstved
2 Malthe Frimann Farum Kyokushin Karate
3 Andreas Illum Shin Go Ryu Næstved
Drenge A Åben
1 Emil Jensen Karateklubben Kyokushinkai København
2 Nicolai Blom Shin-Go-Ryu Hørsholm
3 Chris Sørensen Viborg kampsport
  Mænd Junior B Åben
1 Nikola Andrejevic Farum Kyokushin Karate
2 Patrick Trier Larsen Kyokushinkai Himmerland Dojo
3    
  Mænd Junior A Åben
1 Valdemar Juel Shin-Go-Ryu Hørsholm
2 Morten Ahrengot Shin-Go-Ryu Hørsholm
3    
  Kvinder B Åben
1 Beinta Jakobsen
 
Shinryokudan Nansensgade Karate
2 Yoajia Lin Shin Go Ryu Næstved
3    
  Kvinder A Åben
1 Ida Berndt  Viborg kampsport
2 Mette Sørensen Ashihara Karate Aarhus
3    
  Mænd B -80 kg
1 Chris Olsen Karateklubben Kyokushinkai København
2 Christopher Jarden Shin-Go-Ryu Hørsholm
3 Adrian Porsing Shinryokudan Nansensgade Karate
  Mænd B +80 kg
1 Martin Nielsen Roskilde Karate og Selvforsvarsskole
2 Anders Lynghøj Nielsen Ashihara Karate Aarhus
3 Christian Hallgren Shin Go Ryu Næstved
  Mænd A og DAN -70 kg
1 Nicolai Hansen Randers Karate Skole
2 Channon Ratnarin  Shin-Go-Ryu Hørsholm
3 Rintaro Watanahe Shinryokudan Nansensgade Karate
  Mænd A og DAN -80 kg
  Jakob Petersen Haslev Karate Skole
  Marco Mercuri Shinryokudan Nansensgade Karate
  Enxestas Klevas Farum Kyokushin Karate
  Mænd A og DAN +80 kg
1 Michal Hallgren Shin Go Ryu Næstved
2 Fady Allan Karateklubben Kyokushinkai København
3    
  Fighter
  Nicolai Blom

Shin-Go-Ryu Hørsholm