Tilbage

Shin Go Ryu Cup 2016

NÆSTVED HALLEN 30-4-2016

Kæmpere, Dommere, coaches, hjælper.
Mange tak for deltagelsen i Shin Go Ryu Cup 2016.
Det blev jo en fantastisk dag, alle kata kampe afviklet på 3 arealer, op lidt over 2 timer.
Mange tak til Lars Andersen Sensei og Tokushinyu for deres kobodu opvisning.
Derefter afvikledes alle kumite kampe på 2 arealer på lidt over 3 timer.
Resultaterne af dagens kampe ses her:

Fighters, judges, coaches, helpers
Thank you very much to all for participating in Shin Go Ryu Cup 2016.
It was a fantastic day, all the kata fights fought on 3 tatamis in 2 hours.
Many thanks for the kobodu show by Lars Andersen Sensei and Tokushinryu
After the show all of the kumite fights were fougth in about 3 hours.

Kata Gruppe/Group Piger / Girls 10-12 år/year  
1 119 Freja Barfod FKK Farum Kykushin Karate
2 150 Mille Bilsgaard SKK Solrød karate klub 
3 153 Line Poulsen SKK Solrød karate klub 
Kata Gruppe/Group Drenge / Boys 10-12 år/years
1 154 Andre' Nielsen SKK Solrød karate klub 
2 11 Emil Lejbowicz Eriksen SRH Shin Go Ryu Helsingør
3 66 OLARU RARES  TOA CS TORAKAI IASI  Romænie
Kata Gruppe/Group Piger / Girls 13-15 år/year 
1 161 Kresstine Jensen  SKK Solrød karate klub 
2 173 Nikoline Gaarn TKD Taifu Karate Dojo
3 160 Frederikke Landmose SKK Solrød karate klub 
Kata Gruppe/Group Drenge / Boys 13-15 år/years
1 63 PUNGUTA ALEXANDRU  TOR CS TORATOSHI Romænie
2 147 Lucas Wright HØK Hørsholm Karate Klub 
3 159 David Hansson SKK Solrød karate klub 
Kata Gruppe/Group Kvinder / Women 16-17 år/year 
1 146 Amanda Wright  HØK Hørsholm Karate Klub 
2 60 Cecilie Bradsted HKS Haslev Karate Skole
3 81 TARNAUCEANU IUSTINA  KKB CS KOKORO BOTOSANI Romænie
Kata Gruppe/Group Mænd / Men 16-17 år/years
1 149 Oscar Friis HØK Hørsholm Karate Klub 
2 64 CREANGA MIHAI  TOR CS TORATOSHI Romænie
3 116 Malthe Friman FKK Farum Kykushin Karate
Kata Gruppe/Group Kvinder / Women +18 år/year 
1 141 Felicia Sökare KOK Kodokai karateklubb Sverige
2 162 Katja Munch Lorentsen  GKK Gilleleje karate klub
3 51 Mette Sørensen AKÅ Ashihara Karate Aarhus
Kata Gruppe/Group Mænd / Men +18 år/years
1 136 Kenneth Jørgensen SGR Shin Go Ryu Næstved
2 170 Kenneth Lindahl  GKK Gilleleje karate klub
3 75 BOSINCEANU ANDREI TOA CS TORAKAI IASI  Romænie
Kumite Gruppe/Group Piger/Girls 10-12 år/years A+B -40 kg
1 91 Mikkeline Viekær   JDN Jinzen do Nyk.Sj.
2 52 Malou Santi RKS Randers Karate Skole
3 86 MIHALACHE SARA  TOR CS TORATOSHI Romænie
Kumite Gruppe/Group Piger/Girls 10-12 år/years A+B +40 kg
1 22 Maja Sørensen VKS Viborg Kampsport
2 87 POPA MIRUNA  KKB CS KOKORO BOTOSANI Romænie
3 44 Aisha Vesterager AKF Ashihara Karate Frederiksberg 
Kumite Gruppe/Group Drenge / Boys 10-12 år/years A+B -40 kg
1 99 Mathias Jørgensen JDB Jinzen do Bogø
2 98 Malthe Jørgensen JDB Jinzen do Bogø
3 104 Niklas Barfod JDB Jinzen do Bogø
Kumite Gruppe/Group Drenge / Boys 10-12 år/years A+B -50 kg
1 139 Drillon Saciri BSK BS Karate
2 10 Noah Lanz SRH Shin Go Ryu Helsingør
3 43 Silas Filstrup AKF Ashihara Karate Frederiksberg 
Kumite Gruppe/Group Drenge / Boys 10-12 år/years A+B +50 kg
1 11 Emil Lejbowicz Eriksen SRH Shin Go Ryu Helsingør
2 8 Jacques Brammer Frydenlund SRH Shin Go Ryu Helsingør
3 9 Magnus Svendsen  SRH Shin Go Ryu Helsingør
Kumite Gruppe/Group Piger/Girls 13-15 år/years A+B -55 kg
1 62 DOROFTEI ANDREEA IOANA  TOR CS TORATOSHI Romænie
2 70 DIMOFTE REBECA MIRUNA  PXB CS PHOENIX BACAU  Romænie
3 78 BIRZOES MIRUNA  KKB CS KOKORO BOTOSANI Romænie
Kumite Gruppe/Group Piger/Girls 13-15 år/years A+B +55 kg
1 53 Yasmin Abedin Thomasson RKS Randers Karate Skole
2 82 DUMITRIU DIANA  KKB CS KOKORO BOTOSANI Romænie
3 30 Freja Olsen SGN Shin Go Ryu Nakskov
Kumite Gruppe/Group Drenge / Boys 13-15 år/years A+B -55 kg
1 115 Eske Friman  FKK Farum Kykushin Karate
2 83 PASCAL RARES  KKB CS KOKORO BOTOSANI Romænie
3 71 DIMOFTE DARIUS GABRIEL  PXB CS PHOENIX BACAU  Romænie
Kumite Gruppe/Group Drenge / Boys 13-15 år/years A+B -65 kg
1 114 Jeppe Friman FKK Farum Kykushin Karate
2 56 Oscar Sørensen HKS Haslev Karate Skole
3 84 ANDRONACHE ILIE ANTONIE  KKB CS KOKORO BOTOSANI Romænie
Kumite Gruppe/Group Drenge / Boys 13-15 år/years A+B +65 kg 
1 29 Jeppe Lind SGN Shin Go Ryu Nakskov
2 138 Albion Saciri BSK BS Karate
3 12 Alexander Dahl HKK Helsingborgskarate klubb Sverige
Kumite Gruppe/Group Kvinder/Women 16-17 år/years A+B åben/open
1 90 Line Hybholt  JDN Jinzen do Nyk.Sj.
2 127 Frederikke Eberhardt Kristensen SGH Shin Go Ryu Hørsholm
3 46 Yasmin Björndal AKF Ashihara Karate Frederiksberg 
Kumite Gruppe/Group Mænd / Men 16-17 år/years A+B -65 kg
1 116 Malthe Friman FKK Farum Kykushin Karate
2 140 Lucas Zacho BSK BS Karate
3 21 Kasper Versluis VKS Viborg Kampsport
Kumite Gruppe/Group Kvinder/Women +18 år/years B -65 kg
1 48 Linéa Hammer AKF Ashihara Karate Frederiksberg 
2 58 Maria Schunk HKS Haslev Karate Skole
Kumite Gruppe/Group Kvinder/Women +18 år/years B +65 kg
1 47 Katja Søborg AKF Ashihara Karate Frederiksberg 
2 5 Caroline Møller  SRH Shin Go Ryu Helsingør
3 24 Julie Jensen                       RKC Roskilde Karate Center 
Kumite Gruppe/Group Kvinder/Women +18 år/years A åben/open
1 19 Ida Liv Berndt VKS Viborg Kampsport
2 95 Suzi Stenberg JDB Jinzen do Bogø
3 73 BOGIU IOANA  PXB CS PHOENIX BACAU  Romænie
Kumite Gruppe/Group Mænd / Men +18 år/years B -70 kg
1 50 Valdemar Thjellesen AKF Ashihara Karate Frederiksberg 
2 49 Joe Bordacconi AKF Ashihara Karate Frederiksberg 
3 137 Sebastian Martiny BSK BS Karate
Kumite Gruppe/Group Mænd / Men +18 år/years B -80 kg
1 107 Mathias Wisler JDÅ Jinzen do Århus
2 59 Jon Rasmussen HKS Haslev Karate Skole
3 27 Rasmus Poulsen AKÅ Ashihara Karate Aarhus
Kumite Gruppe/Group Mænd / Men +18 år/years B +80 kg
1 89 Mikkel Hansen ROS Roskilde Karate og  Selvforsvar
2 3 Dan Bohmann SRH Shin Go Ryu Helsingør
3 6 Mikkel Vang SRH Shin Go Ryu Helsingør
Kumite Gruppe/Group Mænd / Men +18 år/years A -75 kg
1 75 BOSINCEANU ANDREI TOA CS TORAKAI IASI  Romænie
2 125 Morten Ahrengot SGH Shin Go Ryu Hørsholm
3 79 MURARU AMADOR STEFAN  KKB CS KOKORO BOTOSANI Romænie
Kumite Gruppe/Group Mænd / Men +18 år/years A +75 kg
1 55 Jacob Petersen HKS Haslev Karate Skole
2 143 Torben Knudsen HOS Holstebro Karate Klub Shotokan
3 61 BUDEANU FLORIN CONSTANTIN  TOR CS TORATOSHI Romænie
         
  Teknikker
  141 Felicia Sökare KOK Kodokai karateklubb Sverige
  Fighter 
  52 Malou Santi RKS Randers Karate Skole